Loaded sweet potato



Gepofte zoete aardappel of loaded sweet potato, wij zijn er dol op. Het is supersimpel en je kunt er elke keer weer andere varianten mee maken door de toppings aan te passen. Ik maakte deze keer een heerlijke versie met kaas, kipshoarma, rauwkost en de heerlijke botanical mango dressing van Remia. Je kunt ook een van de andere lekkere botanical dressings kiezen: citrus of framboos. Maar ik vond deze dressing met mango, kurkuma en gember heerlijk passen bij deze sweet potato.

Ingrediënten voor 2 personen:
2 grote of 4 kleine zoete aardappels
Zout en zwarte peper
1 kipfilet in blokjes
2 el shoarmakruiden
100 gr geraspte kaas
Halve rode puntpaprika in blokjes
1 snackkomkommers in dunne plakjes
1 tomaat in blokjes
10 groene olijven in plakjes
Remia botanical mango dressing

Bereiding:
Was de zoete aardappels en droog ze af. Leg ze op een bakplaat met bakpapier en bestrooi met wat zout en peper. Zet ze in een voorverwarmde oven van 200 graden voor ongeveer 30-60 minuten (afhankelijk van de grootte). Als je er met een mes makkelijk in kunt prikken zijn ze gaar.
Maak ondertussen de toppings door alles vast te snijden. Bak de kipblokjes met de shoarmakruiden in wat olie goudbruin en gaar.

Als de aardappel gaar is, snijd je hem open. Bestrooi met geraspte kaas en prak goed door elkaar. Beleg de aardappel dan met de toppings en drizzle er tenslotte wat dressing over.

Reacties

Populaire recepten