Tip: bezoek kasteel Amerongen
Kasteel Amerongen
De afgelopen paar jaar gingen wij in de zomer niet op vakantie, omdat we in de meivakantie al een lange vakantie hadden gehad.. Dan is het natuurlijk wel leuk om in de zomer leuke activiteiten te doen met de kinderen. Afgelopen weekend gingen wij naar Kasteel Amerongen, waar wij nog nooit eerder waren geweest. En wauw, wat zijn wij positief verrast! Wat een mooie plek!
Speurtocht
We begonnen in de prachtige tuin van het kasteel, hier zie je zowel keurige rozenperken en gesnoeide buxusstruiken als diverse fruitbomen en grote bomen. Ik vind het altijd zo leuk om te bedenken hoe er hier honderden jaren geleden mensen rondliepen in de kleding van toen. Of ze toen in alle rust op een bankje plaatsnamen of dat er juist strijd plaatsvond. Voor de kinderen is er in het winkeltje een super leuke speurtocht verkrijgbaar over gravin Elisabeth von Ilsemann - van Aldenburg die in het kasteel woonde. Zij was dol op dieren en daar gaat de speurtocht voornamelijk over. De kinderen krijgen een kattenmuts (Elisabeth was namelijk dol op katten) en volgen paaltjes door de tuin. Bij verschillende paaltjes moet een vraag beantwoord worden, bijvoorbeeld over het paard van Elisabeth. Leuk detail is dat ik ook Elisabeth heet, grappig om steeds je eigen naam terug te horen! Als alle vragen zijn beantwoord, is het tijd om ze in te voeren op het scherm in het winkeltje. Is het uiteindelijke antwoord goed, dan krijgen ze een prijs!
Mijn kinderen vonden het ontzettend leuk om te doen, vooral de opdracht waarbij je moet raden welke kat in welke ruimte van het kasteel zit. De een roept de naam van een kat door een buis en de ander luistert in welke ruimte dit geluid terug te horen is.
Na de speurtocht hebben we lekker op het terras een ijsje gegeten en genoten van het uitzicht op de tuin. Ook heb ik nog een aantal cadeautjes en een kaart gescoord in het winkeltje waar je verschillende leuke dingen kunt krijgen.
Kasteel Amerongen
Na het lekkere ijsje, zijn we doorgelopen naar het kasteel waar we via de benedenbrug (die was vroeger bedoeld voor personeel, de bovenbrug was voor de bewoners en bezoek) het kasteel binnenkwamen. Ook hier was het weer indrukwekkend om te bedenken hoe mensen hier vroeger hebben gewoond. De kamers zijn nog ingericht zoals ze vroeger waren met portretten, tapijten en meubels van die tijd. Een speurtocht leidt je door de verschillende ruimtes in het kasteel, zoals de waskamer, de keuken, de grote salon en een slaapkamer. In elke ruimte staat een gids die je allerlei informatie kan geven over deze kamer en je vragen kan beantwoorden. Wat wij vooral opvallend vonden waren de enorm dikke muren, vaak wel meer dan een meter dik! En de bibliotheek vol met oude boeken, heel bijzonder dat die er nog zijn, je zou bijna een boek willen openslaan om te zien wat er in staat.
Al met al hebben wij een hele leuke dag gehad op Kasteel Amerongen en kan ik het enorm aanraden om het kasteel te bezoeken. Zowel met als zonder kinderen. Hou daarvoor ook goed de agenda in de gaten, want er worden hier regelmatig leuke activiteiten georganiseerd voor kinderen en volwassenen. En ga je met kinderen, doe dan vooral de speurtochten in de tuin en het kasteel. Maar ga ook lekker zelf binnen en buiten struinen om te ontdekken wat er te zien is.
Informatie
Wil jij Kasteel Amerongen ook eens bezoeken? Op de website vind je alle informatie over de openingstijden, activiteiten en tarieven.
Reacties
Een reactie posten